.

.

Kuryakyn 9648 Мотоцикл Нога Контрола: Фарма Продолжен Кочница Педалата за 2014-19 Харли-Дејвидсон Туринг & Trike Мотоцикли со Обтекател Намалува, Хром

Kuryakyn 9648 Мотоцикл Нога Контрола: Фарма Продолжен Кочница Педалата за 2014-19 Харли-Дејвидсон Туринг &

DEN 2872.56

Износ
Во продавницата.

Карактеристики продолжен кочница педали за модели без обтекател.Се подолги од акции педали, места рампа локација на пониска и рамниот агол за полесно функционирање.Прифаќа парк кочница педалата подлога, како и било обичај сопирачките на возилото подлога која е дизајнирана за состојбата на возилото.Вклучува (1) Хром Продолжен Сопирачките на Возилото, (1) Cotter Pin; Предложи за инсталација (не се Вклучени) : поставување на хексадецимален клучеви, сет од хексадецимален малку приклучоци, поставување на приклучоци, поставување на комбинација на клучеви, маснотии FT LBS (Nm) вртежен момент клуч и игла носот клешти.Компатибилен со Харли-Дејвидсон модели : Со Обтекател Намалува : '14-'18 Електра глајд модели, Роуд глајд модели, Роуд, Стрит глајд модели и Trikes.Стил : Со Обтекател Намалува | Боја : Хром најдобро решение за обезбедување на дополнителна соба и повеќе природни задна кочница операција за Харли-Дејвидсон Туринг и Trike модели.За модели без обтекател намалува се значително подолги од акциите и место на подлога локација на пониска и рамниот агол за полесно rider операција.За модели со обтекател намалува се во суштина иста должина како акции за да се избегне пречки.Аголот на подлога локација е спуштена и срамнети со земја за неутрален позиционирање, што го прави полесно за возачот да се вклучат.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите