.

.

МОДУС Кората Јака за Мали/Средни Кучиња - Анти Лае Контрола Обука Јака w/ 3 Нивоа Шок Режими | Автоматска Контрола w/ Dual Признавање, Нема Штети во Шок, IPX65 Водоотпорен, У?

МОДУС Кората Јака за Мали/Средни Кучиња - Анти Лае Контрола Обука Јака w/ 3 Нивоа Шок Режими | Автоматска Контрола

DEN 407.76

Износ
Во продавницата.

【 Двојна Признавање на Владата】-двојна признавање систем точно може да се открие кучето лае звук, филтрираат други неповрзани звуци безбедно и ефикасно и да се спречи лажна предизвикувајќи.Нема повеќе случајна непријатност. 【 Рака Слободни, Анти Кората Без Далечински】- Кога куче лае, не треба да паничите да го најдете далечинскиот управувач.Целосно автоматско лае систем се состои од автоматско индукција и автоматско спроводливост може да се спречи кучиња од лае во реално време.Дури и ако имате нешто да одат надвор, you може да не се грижи за влијаат на другите. 【 Професионален Дизајниран за Средни и Големи деловни Кучиња】-Ова анти кората јака е наменет за Средни и Големи деловни кучиња, Doberman, Алјаска и така натаму.Ја прилагодува големината на јака рака е 6 ~ 23 инчи, кој е погоден за повеќето видови на кучиња.Згора на тоа, јака е направен од високо-квалитет удобно најлон појас, па кучето нема да се чувствувате непријатно носи тоа за долго време. 【 Три Брзини, Лесен За Употреба 】-Нашите кората јаки се дизајнирани со три брзини за да ги задоволи кучиња од различни големини.Првата употреба е препорачливо да го "ⅰ" опрема, а потоа се приспособат на соодветната опрема според кучето е одговор. 【 Хуманизирано Автоматски Механизам за Заштита 】- Некои кучиња може да имаат над-реакција кога се носи, па автоматски механизам за заштита беше развиена во времето на дизајн.Кога кората јака изданија 10 пулсот на статички електрицитет постојано во една минута, таа ќе спијам за 1 минута да се олесни куче расположението и заштита на куче хумано.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите