.

.

da Vinci 1593-8 Casaneo Патување Тркалезна Четка, 8

da Vinci 1593-8 Casaneo Патување Тркалезна Четка, 8

DEN 1036.56

Износ
Во продавницата.

Карактеристики нова "брановидна" влакна развиена од страна на да Винчи, што овозможува висока боја апсорпција и мека чувствуваат додека се уште се доаѓа до совршен момент или на раб.Пробив во синтетички влакна, на Casaneo супериорна сите faux верверица четки во други брендови.Одличен за акварел, gouache, акрилик, свила сликарство, calligraphy и мастило и скицирање.Casaneo е омилен четка на Урбани Sketchers движење.Произведени во Германија, заверена зелена производство со одржлив дрвени рачки од Европската шуми.Големина : 8 | Стил : Casaneo Нов Бран Синтетички.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите