.

.

da Vinci Акварел Серија 1887K Боја Четка, Рамни Светлина Вол Sabeline Коса, Големина 12

da Vinci Акварел Серија 1887K Боја Четка, Рамни Светлина Вол Sabeline Коса, Големина 12

DEN 1656.00

Износ
Во продавницата.

Неверојатно абсорбента, тие имаат големи количества на боја и се одличен за движење на големи количества на боја.Исто така достапно со долга рачка, da Vinci Серија 1887 година.Денес, ова семејство во сопственост на бизнис нуди најголем избор на изведувач четки во светот, со секој четка во рака-направена со гордост да извлекување стандарди.Во почетокот на 1950-тите, компанијата беше на името на универзална гениј на Ренесансата — Леонардо да Винчи.Серија 1887k станови се со висок квалитет, природна коса, четки за секој тип на боја.Комбинира најдобрите суровини и материјали кои се достапни со најмал-to-date на производствените процеси, вешти четка одлуки се потпираат врз вековната мудрост и текст од современите професионални уметници да се создаде четки со непоминлива убавина, квалитет и издржливост.Благодарение на ладни зими на Сибир, Kolinsky црвено sable косата расте долга и силна, карактеристики кои ги позајмуваат тоа springiness и обликот на задржување, како и огромна способност да апсорбираат боја — мора да течност за акварел сликарство.Корените на да Винчи Четки датираат од 1890 година во Нирнберг, Германија — глобален центар за традиционалната уметност на четка одлуки во времето. Уверение за производство на да винчи фабрика во Германија.Огромни големини за природна коса, четки се ретки кај други производители.Направени во Германија, da Vinci линија вклучува козметички четки, уметник четки, хоби и училиште четки, ноктите четки, и стоматолошки четки.За три генерации, da Vinci има создадено највисок квалитет на уметникот и специјалност четки.Стил : Рамни Кратки Справи | Големина : Големина 12 Користење на косата од изберете машки Kolinsky црвено sable опашки, da Vinci Маестро акварел четки се одржи совршен момент, поседуваат многу еластичност, имаат висок капацитет за задржување на боја, и карактеристика на стручно облик совет со snap.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите