.

.

PTZOptics 20X-NDI-GY, 20x Леќа NDI Камера, Сива

PTZOptics 20X-NDI-GY, 20x Леќа NDI Камера, Сива

DEN 1199.76

Износ
Во продавницата.

0, IP Стриминг и/или CVBS видео излези.PTZ Оптика – во Врска.Лесно да се поврзете вашата камера за КОМПЈУТЕР, Mac или Хром Кутија, без потреба за дополнителен софтвер.Кристално јасна Висока Дефиниција 1080p видео со lossless 3 X оптички зум им се овозможи да се добие одблизу да се види и да комуницирате со вашиот тим.Способноста да пренесуваш видео и аудио од секој камерата е уникатна карактеристика за PTZOptics која овозможува камерата контрола од било кој компјутер се на истата мрежа или андроид уред со PTZOptics камера стан.7 degreewide-anglelens.Со играта менување на оптика и висок квалитет на видео излези, видео професионалци се во можност да се создаде PTZ камера системи кои иновации на повеќе нивоа.Оваа сива видео камера со PTZOptics доаѓа со HDMI видео излез способен за видео резолуции до 1080p.PTZOptics камери може да ви помогне да се направи секој производство настан успех.На PTZOptics има широк 106-степен поле на гледање, така што можете да ги фотографирате вашиот целата соба.PTZOptics UVC камера контрола поддржува и двете апсолутни и релативни контроли за интеграција со веб-базирани видео конференции софтвер.Тоа карактеристики News Tek NDI, 3 G-SDI, HDMI, CVBS, & IP Стриминг и има способност да го вградите линија на ниво на аудио преку HDMI & IP Стриминг.Видео Врски : HDMI, 3 G-SDI & IP Стриминг.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите