.

.

iTHERAU Гел Мраз Главоболка & Мигрена Олеснување Шапка, Ладна Терапија Главоболка Олеснување Капа, Растеглив Сит Мигрена Мраз Глава Заврши Маска за Подуени Очи, Напнат

iTHERAU Гел Мраз Главоболка & Мигрена Олеснување Шапка, Ладна Терапија Главоболка Олеснување Капа, Растеглив

DEN 719.76

Износ
Во продавницата.

Студот продира длабоко во целната област за да се обезбеди инстант олеснување.i THERAU главоболка капа доаѓа со ice чувство, можете да замислите што се случува кога ќе се стави во замрзнувач за 2 часа.Оваа мигрена олеснување на производот му дава вкупно ладно компресија покриеност на вашата глава, и лесно да се прилагоди на совршениот персоналните одговара.Нејзините меки гел дизајн не се стави непријатно притисок врз одредени области како тешко ice pack инсерти се направи.Ако имате било непријатност кога носи тоа, ние ќе издаде целосна наплата.На обновливи мигрена олеснување шапка има 360° форма фитинг дизајн, обезбедува подобар контакт со согласност на кој било дел од главата, обезбедува длабока главата на релаксација и ја подобрува вашиот сон, помага напнатост, воспаление, синус, подуени очи и стрес олеснување.Висок квалитет на мигрена капа карактеристики трајни изградба со двојно шевовите и исклучителна детали за да се обезбеди трае цел живот.Овој растеглив, еден-парче, флексибилни главоболка маска ви овозможува да лежат во кревет или на каучот удобно.Идеален за луѓе кои страдаат од главоболка, мигрена или лицето тензија.Не-токсични, без хемиски мирис, нема потреба да вметнете мраз пакети, само повлечете го преку вашите очи, лицето и главата, и тоа ќе ви одговара совршено, без празнини, која нема потреба да се изврши притисок врз одредени области, целосно слободни раце додека лежат во кревет или каучот.Растеглив гел согласува тесно да сите различни главата форма, дава тесни компресија на главата, им обезбедува на повеќе ладно пенетрација за ублажување на болка и напнатост.Направени со врвни материјали и стручно-одделение гел, тоа е веќе кул без и да се замрзнат.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите