.

.

EMMA Убавина Активни лак, Долготрајни Ноктите во Боја, 12+ Бесплатно Формула, Вегетаријанска храна & Суровост-Бесплатно, Океанот Ветре ве Молиме, 0.5 fl. оз.

EMMA Убавина Активни лак, Долготрајни Ноктите во Боја, 12+ Бесплатно Формула, Вегетаријанска храна & Суровост-Бесплатно,

DEN 144.00

Износ
Во продавницата.

Брзо Сува Формула.Носат и сјај трае до една недела. 12+ Бесплатно во формула.КАРТАТА е-Уверение, суровост-слободни и вегетаријанска храна.5 унци.EMMA V. S. N. P. се залага за Многу Специјален лак.ЕМА е првиот брзо мода лак во светот и карактеристики сосема нови колекции секој месец.Во прилог на трендовски, up-to-date лак бои, кои одат со секоја облека, EMMA ноктите полирање се суровост-слободно и безбедно да го користите.EMMA V. S. N. P. ноктите полирање 12+ Бесплатно и се направени без Toluene, Dibutyl Phthalate (DBP), Формалдехид, Формалдехид Смола, Camphor, TPHP, Xylene, Етил Tosylamide, MEHQ/СЕДИШТЕТО, Methylisothiazolinone, Parabens, Животински Изведен Состојки и Глутен.Остатокот увери EMMA е најбезбедно лак може да се купи и да го користите.EMMA V. S. N. P. не е само 12+ Бесплатно и КАРТАТА е-Уверение, но, исто така, има нов хранлива формула која дава дури и повеќе бенефиции на ноктите плоча и cuticle област.EMMA V. S. N. P. Хранлива Формула Вклучува : Ретинол (Витамин А) – се Користи за нејзините навлажнувачки бенефиции и анти-стареењето својства, ретинол ги штити и moisturizes ноктите и кутикулите.Биотин (Витамин Б7) - Кршливи нокти (делкан, подели или испукани) се очекува да влијаат на околу 20% од населението.Истражувањата покажаа дека Биотин ја подобруваат дебелината на ноктите и го намалува помине разделување.Tocopherol (Витамин Е) - го Спречува жолта помине синдром, кој предизвикува пилинг, напукнување и yellowing на ноктите.Tocopherol, исто така, moisturizes и го спречува разбиена кутикулите и сува кожа околу ноктот.Keratin (Протеин) - Игра важна улога во ноктите здравје.Keratin ги штити ноктите од штета од што ги прави посилни и повеќе еластични со додавање на природни keratin протеин кој ноктите се направени од.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите