.

.

Elite99 УВ LED Гел лак Впие Исклучување лак Нокти Педикир Помине Уметност полски Професионални Салон 7.3 ml Fuchsia

Elite99 УВ LED Гел лак Впие Исклучување лак Нокти Педикир Помине Уметност полски Професионални Салон 7.3 ml

DEN 78.96

Износ
Во продавницата.

Боја : 09943 Fuchsia.За како полски, носи како Гел, исклучен во минути.14-ден висок сјај носат.Огледало Финиш.Кој UV3 технологија.НЕ-ТОКСИЧНИ и Безопасно Смола, со Висок квалитет гел со слаб мирис, добра истрајност.Не мелење.Не поднесување.Нема време на сушење по апликацијата.Боја отпорни, еластична и сјајна отпорни на секој тест.Опис на производот : Бренд : Elite99 Боја : 09943 Fuchsia Пакет : 1 x 7.3 ml Гел Ноктите полски Производ Мерење : 3.2 cm X 7.3 cm ( L X H ) Сертификат : MSDS, SGS Погоден Светилка : УВ/ LED/ CCFL Светилка Карактеристики : како На полски, носи како Гел, исклучен во минути.14-ден висок сјај носат.Огледало Финиш.Кој UV3 технологија.НЕ-ТОКСИЧНИ и Безопасно Смола, со Висок квалитет гел со слаб мирис, добра истрајност.Не мелење.Не поднесување.Нема време на сушење по апликацијата.Боја отпорни, еластична и сјајна отпорни на секој тест.Топло Совети : вистинските бои може да биде малку поинаква од слика, бидејќи на осветлување и компјутерски боја.Како Да Го Користите : Чекор 1. Чисти Нокти, тогаш скрати ноктите површина како нормален нокти процес.Чекор 2. Се применуваат База на грб прво, да се излечи со УВ ламба или LED светилка.Чекор 3. Се применуваат полски директно, лек со УВ ламба за 2-3 минути или лек со LED светилка за 60 секунди; кога ќе се исуши, ќе се применуваат 2 слој и се излечи со УВ ламба или LED светилка повторно.Чекор 4. Капут со отстранлив topcoat, што може да се направи боја повеќе светол, а потоа и потполно да се излечи со УВ ламба или LED светилка.Чекор 5. Отстрани вулгарен површината со памук натопени со чистење.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите