.

.

Oneida Foodservice Нови Rim Лажички, 12, 18/10 Нерѓосувачки

Oneida Foodservice Нови Rim Лажички, 12, 18/10 Нерѓосувачки

DEN 707.76

Износ
Во продавницата.

Сет Содржи : (12) Лажички.Нашите парична Казна Flatware карактеристики 18/10 од не ' Рѓосувачки Челик - 18% хром за супериорен отпорност на храна, чистење, хемикалии & заштита од корозија.Додека комбинација од 10% никел, резултатите се во сребро-како сјај.Нега и Употреба : Пред впие и измијте metalware веднаш по неговото отстранување од табелата.Избегнувајте користење на челична волна или метал гребење.Не оставајте ја metalware во пред-впие решение за повеќе од 20 минути пред тоа е испран.Oneida flatware е машина за миење садови безбедно и треба да се мијат со tines, чаши, и ножеви свртени надолу.Oneida Foodservice производи се направени од издржлив специјално за комерцијална употреба, произведени со комерцијални одделение dishwashers и ресторан употреба во умот.На нежно curving граница го рефлектира едноставна елеганција на оваа парична казна flatware шема.Со класичен дизајн, Нови Rim е убава дополнуваат за било tabletop, спојувајќи континентална големината, Европски стил и импресивна низа на парчиња, за да создаде препознатлив и уникатен место на поставување.Oneida постои за да се доведе на tabletop индустрија во иновативни, автентични дизајн, во соработка со операторите да се создаде уникатна, незаборавна јадење искуства за гостите.Поткрепен со неспоредлив наследство и напред-размислување менталитет, Oneida создава свет-класа, иновативни решенија, нудејќи безвременски колекции и прилагодено производи за да одговара на било какви сопственикот или операторот на саканиот изглед и чувство.Се обележани со квалитет, услуга и посветен посветеност на клиентите, Oneida нуди динамична асортиман на flatware, dinnerware, стакло, holloware и banquetware.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите