.

.

ГОЛЕМИОТ ОРЕЛ ОСВЕТЛУВАЊЕ CORPORATION A19 LED Сијалица, 12W (75W Еквивалент), УЛ Наведени, 3000K (Мека Бела), 1050 Lumens, Не-dimmable, Стандард Замена (4 Парчиња)

ГОЛЕМИОТ ОРЕЛ ОСВЕТЛУВАЊЕ CORPORATION A19 LED Сијалица, 12W (75W Еквивалент), УЛ Наведени, 3000K (Мека Бела),

DEN 758.40

Износ
Во продавницата.

Зачувајте до 85% на вашата енергија сметка – Енергетски ефикасни 12 вати LED светилки да го замени вашиот 75 вати светилки за итно заштеди сега!Долготрајни - 10,000 часа или преку 9.1 години.Нема повеќе сијалица промени.Директна Замена LED светилки да го замени блескаво, халоген, и CFL светилки. 12 W LED сијалица заменува 75 W сијалица. 3000 K Мека Бела боја.Инстант On - Не чека за да се загрее како CFL светилки и Висок CRI на 83+ значи брилијантен реални бои.Работи надолу до -4 степени Ф УЛ Наведени - овој производ има се тестирани и наведени од страна на Underwriter Лаборатории' што значи дека ги има исполнето своите ригорозни национално признати безбедносни барања.Warrantied за 3 години.Не-Dimmable - Општа употреба LED светилки за табела светилки, подни светилки, биро светилки, вдлабнати домување, може, retrofit, тавански вентилатор, суета, бања, дневна соба, кујна, песна, и било каде во домот или во комерцијална употреба.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите