.

.

Sengled Smart Светилки кои Работат со Алекса, Google, SmartThings, Zigbee Центар е Потребно, BR30 Smart Led Сијалица 75W, Паметни Вдлабнати Светилки, Боја Промена на Сијалица, Паметни Потоп Св

Sengled Smart Светилки кои Работат со Алекса, Google, SmartThings, Zigbee Центар е Потребно, BR30 Smart Led

DEN 551.76

Износ
Во продавницата.

Што ги прави практично одржување-слободни.Долги Сигнал на Пренос и Грижете се-слободен дека Zigbee Smart Сијалица сигнал квалитетот е погодена од ѕидот. 【Група & Remote Control】Контрола на вашиот Паметен вдлабнати светилки во секое време и насекаде каде што сакате од слободен Sengled Дом стан (i OS, Android). Можете да ги користите Apple Homekit & Siri ако имате Sengled Центар(4та Генерација).Поддршка на 3 години бесплатно гаранција, ве молиме контактирајте со нас во времето кога ќе се судрите со производот проблеми.Sengled Smart Led диоди се вклопуваат лесно во вашиот постоечки паметни дома.Боја температура на google светилки се променливи (2700 K - 6500 K ) и светлината на секоја боја е dimmable (1%~100% ).Направете повеќе со вашиот осветлување. 【Smart Гласовна Контрола】smart br30 led сијалица може да генерира повеќе од 16 милиони бои, вклучувајќи RGB & tunable бела.Исто така компатибилна со вграден smart hub уреди како Ехо Плус, Ехо (4та Генерација), Ехо Покаже 10. 【Грижете се-бесплатно во Текот】 се Создаде комплетен сет на паметни дома еколошки синџири преку Zigbee центар, кој е постабилна и посигурна отколку со користење на wifi систем.Со Sengled Центар, можете да ги контролирате до 64 Sengled smart светла и додатоци низ вашиот дом (дури и на отворено).Можете исто така да креирате група за сите Sengled светилки, и лесно група контролира вашата smart сијалица со Алекса, Google Дома и IFTTT.Тоа би можело да се работи долго време-околу 25,000 работни часови.4 G & 5 G Wi Fi рутер (Поврзете Центар на вашиот рутер со Етернет кабел).НАШИТЕ СИЈАЛИЦА НЕ Е КОМПАТИБИЛЕН СО БОЈА ЦЕНТАР!. 【Smart Поплава Сијалица】Поврзете smart поплава сијалица да Sengled Smart Hub кој работи со двете 2.Поставите вашиот паметен вдлабнати светилки со тајмер распоред и да се сцена да се направи да изгледа како некој да е дома, дури и кога сте подалеку.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите