.

.

Филипс Пан Главата SMS Црна Оксид 18-8 од не 'Рѓосувачки Челик - #10 x 1 Количина-2500

Филипс Пан Главата SMS Црна Оксид 18-8 од не 'Рѓосувачки Челик - 10 x 1 Количина-2500

DEN 434.40

Износ
Во продавницата.

Филипс Пан Главата Лист Метални Навртки во овој избор се прави од Црно Оксид Третирани 18-8 Нерѓосувачки Челик.Овој третман додава отпорни на корозија и абразија отпор, и создава елегантен црн финиш.Црна нерѓосувачки челичен лим метални навртки имаат остри сечење теми кои се сече на лист метал, пластика или дрво.Краковите се навој на главата или на undercut.Најчесто се користи за : Автомобили, Мотоцикли, како и Пиштол и Нож Гради, или било која апликација каде трајност на нерѓосувачки челик е потребно со елегантен црн финиш.Восок исполнет слој е во согласност со воените спецификации како Класа 4 заврши.Само тапкање, крупни теми за лесна инсталација и одлично држење на моќта.Филипс пан главата лист метални навртки имаат остри теми се дизајнирани да се намали во состојба метал, пластика и дрво.Овие навртки се целосно навој кој обезбедува добра задржување во дрво.Овие навртки најчесто се користи за да се закачите на метал да дрво материјали.Еднаш се зезнав во тавата главата на завртката ќе седат над површината.Црна Оксид лист метални навртки биле хемиски третирани да се променат одредени квалитети на материјалот, особено боја.Третманот исто така додава благи отпорни на корозија и абразија отпор (во прилог на обичен нерѓосувачки челик е во природа), и го намалува сега црна оксид нерѓосувачки челик fastener е одраз својства.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите