.

.

Sur-Печат NA1001.06230X30 Зелена/Бела/Сина Нитрилна Aramid TEADIT NA1001 Не-Азбест Лист Заптивка, 29.5 Должина x 31.5 Ширина x 1/16 Дебели

Sur-Печат NA1001.06230X30 Зелена/Бела/Сина Нитрилна Aramid TEADIT NA1001 Не-Азбест Лист Заптивка, 29.5 Должина

DEN 1910.40

Износ
Во продавницата.

SSS NA1001 е компресирана не-азбест лист заптивка материјал.SSS NA1001 е создаден од комбинација на aramid и други синтетички влакна и сплотени со нитрилна гума (NBR).Произведени преку топла календар процес, SSS NA1001 претрпе ригорозна контрола на квалитет стандардите кои се регистрирани според ISO-9001 сертификација.SSS NA1001 е погодна за услуга за ракување преку следниве општи медиуми категории : Разводнета бази, Индустриски гасови, Благи органски и неоргански киселини, Синтетички масла и други општи хемикалии.Оваа уникатна комбинација на aramid влакна, спојници, и NBR гума врзивно обезбедува подобрена вртежен момент задржување и драстично да ги намали емисиите на нивоа.SSS NA1001 е компресирана не-азбест лист заптивка материјал произведен од комбинација на aramid и други синтетички влакна и сплотени со нитрилна гума (NBR).Тоа е произведен преку топла календар процес под ригорозна контрола на квалитет стандардите кои се регистрирани според ISO-9001 сертификација.Стил NA1001 е многу добра општа услуга заптивка материјал кој има бројни апликации во процесот индустрии и во вода и отпадни води индустрија.Тоа е, исто така, најчесто се користи во опрема како што се вентили и пумпи.NA1001.06230 X30.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите