.

.

X-DREE 200Pcs Жолта Машки Женски Изолирани Лопата Crimp Терминали за AWG 12-10 Кабел(200 Unids Amarillo Macho Hembra Aislada Лопата Crimp Терминали став AWG 12-10 Кабел

X-DREE 200Pcs Жолта Машки Женски Изолирани Лопата Crimp Терминали за AWG 12-10 Кабел(200 Unids Amarillo Macho

DEN 534.48

Износ
Во продавницата.

Име на производ : Изолирани Crimp Терминал;Надворешен Материјал : ПВЦ Пластика;Боја : Жолта.Max.Актуелни : 24 A;Модел : FDFD5.5-250 MDD5.5-250. Одговара Кабел Големина : 4-6mm2 (А. В. Г 12-10);Вкупната Должина на : беа 25,5 mm/ 1"25мм/1".Цевка Внатрешна Големина : Тркалезна : 5.7 mm/ 0.16"Правоаголник : 8 x 5mm/0.3" x 0.2"(L*W);Цевка Надворешни Големина : Тркалезна : 8mm/0.3"Правоаголник : 10 x 6mm/0.4" x 0.24"(L*W)Лопата : 10 x 6mm/0.4" x 0.24"(L*W)(Tamaño interno del tubo : Редондо : 5.7 mm / 0.16' 'Rectángulo : 8 x 5mm / 0.3' 'x 0.2' '(L * W); Tamaño externo del tubo : Редондо : 8mm / 0.3' 'Rectángulo : 10 x 6mm / 0.4 "x 0.24" (L * W) Pala : 10 x 6mm / 0.4 "x 0.24" (L * W).Нето Тежина : 420g;Пакет Содржина : 100(+/-2%) x Машки Лопата Изолирани Crimp Terminal100(+/-2%) x Женски Лопата Изолирани Crimp Терминал(Peso neto : 420 g; Contenido del paquete : 100 (+/- 2%) x Terminal де crimpado aislado един pala macho 100 (+/- 2%) x Terminal де crimpado aislado един pala hembra. 200 Pcs Жолта Машки Женски Изолирани Лопата Crimp Терминали за AWG 12-10 Cable Easy за да се поврзете со електрична жица и да се зајакне нејзината сигурност и безбедност.Широко се применува во електрична, електронската индустрија, електрична опрема, Индустриска автоматизација, улично осветлување и моќ на системот за контрола во сообраќајот и транспортот, мислења, телекомуникациски, бензински хемиска индустрија, индустриски градење машина за градење, итн.Опис на Spanish200 Unids Amarillo Macho Hembra Aislada Лопата Crimp Терминали став AWG 12-10 Cable Nombre del producto : Терминал де crimpado aislado; Материјал externo : Plástico ПВЦ; Боја : Amarillo Corriente máx. : 24 A; Modelo : FDFD5.5-250 MDD5.5-250 Ajuste del tamaño del кабел : 4-6mm2 (А. В. Г 12-10); Longitud вкупно : беа 25,5 mm / 1' '25мм / 1' 'Tamaño interno del tubo : Редондо : 5.7 mm / 0.16' 'Rectángulo : 8 x 5mm / 0.3' 'x 0.2' '(L * W); Tamaño externo del tubo : Редондо : 8mm / 0.3' 'Rectángulo : 10 x 6mm / 0.4 "x 0.24" (L * W) Pala : 10 x 6mm / 0.4 "x 0.24" (L * W) Peso neto : 420 g; Contenido del paquete : 100 (+/- 2%) x Terminal де crimpado aislado един pala macho 100 (+/- 2%) x Terminal де crimpado aislado един pala hembra.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите