.

.

СРЕЌА Излекување, лечење на Телото Лосион Крем за Сува, Оштетена Кожа - Грејпфрут, Лаванда, Рузмарин & Пачули Етерични Масла - Органски, Вегетаријанци, Не ГМО, Нема Па?

СРЕЌА Излекување, лечење на Телото Лосион Крем за Сува, Оштетена Кожа - Грејпфрут, Лаванда, Рузмарин & Пачули

DEN 282.00

Износ
Во продавницата.

СРЕЌА (Грејпфрут, Лаванда, Рузмарин & Пачули) ревитализација и Подмладителен - Лосион за Тело за Сува, Оштетена Кожа Ph Балансирана, ревитализација и Подмладителен Лосион за сува, оштетена кожа. Грејпфрут, Лаванда, Рузмарин & Пачули Етерични масла - Disinfects на кожата, ја стимулира порите & смирува јадеж на кожата.Важат за целото тело.глицерин, стеаринска киселина, org.Сега во стакло.Biodegradable Река, езеро & океанот Безбедно.Одлични за телото, рацете & нозе. Јојоба, Тиква Семе, Macadamia Орев, Авокадо Масла Moisturizes, Rejuvenates, ги Штити & Лечи кожата.Одличен за раце & нозе. Јојоба е блиску до нашите сопствени себум & сида апсорпција.Органски, Вегетаријанци, Не ГМО, без Суровост, Без Палмово Масло, Нема против Тестирање врз Животни, Без Сулфати, Parabens, Алкохоли, Paba, Phthalates.СРЕЌА - 100% Чиста Етерични Масла од Грејпфрут, Лаванда, Рузмарин & Пачули.ОВА Е РЕФИЛ, Без Пумпа.,leuconostoc, цинк оксид, propanediol(НДП),ethylhexyl глицерин(НДП),натриум stearoyl lactylate,алантоин, натриум sorbate(НДП) *=органски, НДП=природно добиени конзерванс Одличен подарок идеја со себе или да додадете подарок кошница. Ја посетите мојата други предмети за голема Ароматерапијата и идеален подарок предмети.Контроли дерматитис & розацеа.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите