.

.

Море Gull Осветлување F2961/6+3SN Vintner Девет Светлина Лустерот, Сатен Никел

Море Gull Осветлување F2961/6+3SN Vintner Девет Светлина Лустерот, Сатен Никел

DEN 2904.00

Износ
Во продавницата.

VINTNER ЛУСТЕРОТ ДИМЕНЗИИ : 32.13" Висина x 32.13" Ширина, Тежина 32lbs.МЕДИУМ БАЗА СВЕТЛИНА ГРЛО : 9-75 Вати Max A19 Стил Светилки, E26 Штекер Компатибилен со Блескаво, CFL, Халоген или LED Светилки, Светилки не се Вклучени, Полн Спектар на Затемнување кога се користи со Dimmable Светилки и Dimmer Прекинувач, 675 Вкупно Watts.Вклучени Синџир : (1) 84" во Сатенски Никел Заврши, Жица : 240" Јасно Жица.ETL Одобрена за Внатрешна Локации во САД и Канада.МАТЕРИЈАЛ : Челик, ЗАВРШИ : Сатен Никел, СЕНКА : Бел Опал Гравирани Стакло.На Feiss Vintner девет светлина мулти ниво лустерот во сатенски никел го подобрува убавината на вашиот дом со доволно светлина и стил за да одговара на денешните трендови.Вино стакло во облик на, Опал Гравирани стаклени нијанси инспириран името на преодни Vintner осветлување колекција од Feiss и да се заврши со убави бран акцент на основата.На убедливо тело дизајн се постигнува со користење на помали грб на врвот и малку поголем оружје подолу.На преминот точка, декоративни сфера детали делува како костур за секоја чаша сенка за севкупна елегантно едноставен силуета.Понудени во Наследство Бронза или Сатен Никел завршува, голем асортиман вклучува 5-Светлина, 9-Светлина и 18-Светло Лустери, 3-Светло Полу-Flushmount, 3-Светло Uplight Лустерот, 3-Светло вградна светилка Лустерот, 3-Светло Островот, 1-Светло Мини-Pendant, 3-Светло Uplight Pendant, 1-Светло Ѕид Sconce, 11” и 13” 2-Светло Flushmounts, 3-Светло Flushmount, 2-Светло Суета, 3-Светло Суета и 4-Светлина Суета.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите