.

.

CAT5E Hi-Speed LAN Ethernet Patch Кабел, Snagless/Моделирани се Подигне, 2 Нозе, Сина, 10 Парче (ED740849)

CAT5E Hi-Speed LAN Ethernet Patch Кабел, Snagless/Моделирани се Подигне, 2 Нозе, Сина, 10 Парче (ED740849)

DEN 615.36

Износ
Во продавницата.

На конектори со позлатени контакти, лиен вирус-олеснување чизми, и snagless калапи се спротивстави на корозија, да обезбеди трајност, и да се обезбеди безбедна конекција; Голи бакар проводници за подобрување на кабел перформанси и во согласност со УЛ 444 спецификации за комуникации кабли. • Контакт Позлата : 50 Micron Злато Позлатен.Главни Карактеристики : • се Поврзува на мрежа компоненти во жичана LAN на податоци преносот на брзини до 1 Gbps. • Конектор Тип : RJ45.Нашите печ и масовно на кабли се користат од страна на податоци центри низ светот.Спецификации : • Кабел Тип : CAT5 E 4-Пар во UTP.Тешка должност, финтата-помалку калапи прави кабелска инсталација и ракување со напор.Минимална бучава и пречки, поради неговата 4-пар на unshielded извртени бакар насоки и тешка, но сепак флексибилен ПВЦ јакна.Сите кабли се направени од 100% гола бакарна жица за разлика од бакар облечени алуминиум (ЦЦА) жица, затоа целосно во согласност со УЛ Код 444, кој бара чисто голи бакарна жица во комуникациски кабли. • Диригент Мерач : 26 AWG.Флексибилни и издржливи кабел со висок пропусен опсег до 350 Mhz (CAT5 E) гарантира високо-брзински пренос на податоци за сервер апликации, cloud computing, видео надзор, и онлајн high definition видео стриминг.patch кабли се достапни во разни бои и во различни должини кои се движат од 1 нога на 200 метри.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите