.

.

Mxzzand Кабел Рек RJ45 CAT6A 12Port UTP Мрежа Податоци за Електронска Опрема

Mxzzand Кабел Рек RJ45 CAT6A 12Port UTP Мрежа Податоци за Електронска Опрема

DEN 614.40

Износ
Во продавницата.

Школка материјал на обврзувачки пост е поликарбонат, пламен retardant.Стандард T568 A и T568 B жици, со добри перформанси и висока сигурност.ЈО+PC шприц, во согласност со меѓународните стандарди за практичност.На изолација отпор е не помалку од 1000 MΩ под нормален атмосферски притисок. 8-pin и pin контакт материјал е 3um позлатени, а бројот на insertions и повлекувања е не помалку од 800 пати.Функција : 1. Стандард T568 A и T568 B жици, со добри перформанси и висока сигурност.2. Школка материјал на обврзувачки пост е поликарбонат, пламен retardant.3. ЈО+PC шприц, во согласност со меѓународните стандарди за практичност.4. 8-pin и pin контакт материјал е 3um позлатени, а бројот на insertions и повлекувања е не помалку од 800 пати.5. На изолација отпор е не помалку од 1000 MΩ под нормален атмосферски притисок.Спецификации : Состојба : 100% сосема new Item Тип : UTP CAT6 A 12port мрежен кабел rack Material : Пластични, ладно валани steel Color : Како Слики Shown Specification : 12 ports Process : Machining Insertion и Отстранување Пати : 800 (пати)е Применливо Кабел Тип : 22-26 AWGScope на Примена : Network wiring Terminal Материјал : Phosphor бронза никел позлатен, бројот на вметнување и екстракција не е помала од 300 пати.Осум-Pin Материјал : Phosphor бронзени позлатени, бројот на вметнување и екстракција не е помалку од 800 times Contact Отпор : Не повеќе од 2.5 mΩ под нормален атмосферски pressure Insulation Отпор : Не помалку од 1000 MΩ под нормален атмосферски pressure Dielectric Сила : 1000 V DC (AC, 750 V) без дефект и искрење во рок од 1 minute Design Стандард : Дизајн и производство според меѓународниот стандард ISO/IEC11801; за минлив исхемичен напад/EIA568 Product Сертификација : за FLUKE тест Пакет Листа : 1 x UTP CAT6 A 12 Port Мрежен Кабел Rack2 x Кабел Tie4 x Завртка.

Параметрите на производот

12 ports :
Process:
Machining
Insertion and Removal Times:
800 (times)
Applicable Cable Type:
22-26AWG
Scope of Application:
Network wiring
Terminal Material:
Phosphor bronze nickel plated, the number of insertion and extraction is not less than 300 times.
Eight-Pin Material:
Phosphor bronze gold-plated, the number of insertion and extraction is not less than 800 times
Contact Resistance:
Not more than 2.5mΩ under normal atmospheric pressure
Insulation Resistance:
Not less than 1000MΩ under normal atmospheric pressure
Dielectric Strength:
DC 1000V (AC, 750V) without breakdown and arcing within 1 minute
Design Standard:
Design and manufacture according to international standard ISO/IEC11801; TIA/EIA568
Product Certification:
for FLUKE test

Им се допаѓа и на купувачите