.

.

Erno Laszlo Пора Чистење Маска Од Глина, 3.3 Fl Мл

Erno Laszlo Пора Чистење Маска Од Глина, 3.3 Fl Мл

DEN 873.60

Износ
Во продавницата.

Потресени кожата повици за моќен мерки.Оваа detoxifying маска е совршен противотров.Искористување на природните придобивките од глина, тоа им помага да се отстранат нечистотиите без сушење, ја вгради влага и хранливи материи во кожата, како што тоа го извлекува нечистотијата и масло од порите.Лицето се чувствува сосема ново : неспокојот, повеќе дури и тон и блескав со здравје.Detoxifies : Бентонит и Kaolin Глина се меѓу најдобрите светски на апсорпција на вишокот на нафта и отстранување на длабоко нечистотии од кожата.Exfoliates : Шеќерна Трска и Екстракт салда на кожата природни масла и исто така нежно exfoliates со glycolic киселина за да го очистат и да се намали порите.Invigorates : Rosewater се зголемува на кожата еластичност додека навлажнувачки и хидратантен.Исто така, нуди една убава и мала мирис.Нашите Пора Рафинирање Глина Маска е комбинација на две моќни глини, Kaolin и Бентонит, кои помагаат detoxify и рамнотежа БЕЗ текот на сушењето на кожата.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите