.

.

Bambu Земјата Мртвото Море Кал Маска - Exfoliating Лицето Маска ви Помага Поттикнуваат Циркулацијата за да се Постигне Сјај - Кожа Хранлива Маска за да Помогне да се Подобри

Bambu Земјата Мртвото Море Кал Маска - Exfoliating Лицето Маска ви Помага Поттикнуваат Циркулацијата за да

DEN 1152.00

Износ
Во продавницата.

АВТЕНТИЧНИ СОСТОЈКИ : Оваа кожа хранлива маска е исполнет со висока концентрација на автентични мртвото море кал, лаванда и други природни масла кои се помогне да се врати на здравјето на вашата кожа.Нашите кал маска контроли вишокот на масло производство, го подобрува изгледот на blackheads, акни breakouts и да се постигне појасни, блескав кожата.ДЛАБОКО ЧИСТЕЊЕ : Ова exfoliating лицето маска длабоко чисти порите да ја напушти кожата бараат чиста и мека.Подобрена формула на нашиот exfoliant маска, исто така, помага да се подобри изгледот на еластичноста на кожата да се направи вашата кожа се чувствуваме луксузно свежи и мазна во текот на целиот ден и ноќта.Го ПОДОБРУВА ИЗГЛЕДОТ НА МРСНА И ACNEIC КОЖА : Нашето лице маска има минерални збогатен автентични мртвото море кал која му помага на кожата се балансираат својата природни масла.Оваа маска од глина, исто така, помага да се подобри изгледот на порите, флеки и други нерамнини темни дамки.ПОМАГА да се СМИРИ И ХИДРАТ : Bambu Земјата лицето маски за жените содржат лаванда и други органски масла дека им помогне на смири иритација на кожата и ја намалуваат појавата на црвенило и дамки.Оваа хидрантни маска на лицето се чувствува кул и изедначи на лицето, и остава на кожата хидрирани за природен pinkish сјај.СПА ДОСТОЕН за НЕГА на КОЖАТА : Ова мртвото море маска е совршен прилог на вашиот at-home за нега на кожата рутина за да се направи вашата кожа да изгледа и да се чувствува здрав.Тоа е спремен-за-применуваат глутен слободни маска што помага да се подобри вашата кожа.Ќе го сакам мирисот на природни масла комбинација од цветни и camphor, со навестување на свеж дожд.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите