.

.

Најлон Вртливата Навој Матични Рициново Сет од 4 w/2.83 Црна Тркала и М16. x 2.0 mm x 24mm Произлегува - 4400 lbs Капацитет/Рициново - Услуга Рициново Бренд

Најлон Вртливата Навој Матични Рициново Сет од 4 w/2.83 Црна Тркала и М16. x 2.0 mm x 24mm Произлегува - 4400

DEN 1519.20

Износ
Во продавницата.

8" тркало : 3.Овие casters поддршка тешки компјутер и медицинска опрема, индустриска маси, витрини, и други мебел кои бараат ниво, стабилна платформа, додека задржување на способноста да се тркалаат.Губење на капацитетот се движи од 55 кг на 1. метрички навој произлегува.83" дијаметар црна најлон тркала и М16.8" монтажа висина; 1.97", 220 кг за 2", 660 lbs.Не гледам големина ти треба?Нема проблем!Јавете ни се или порака ни со кликнување на синото Услуга Рициново Corporation хиперврска под купи или да го додадете во кошничката копчето и потоа кликнете на постави прашање копчето.44" тркало : 4.27" монтажа висина; 2" тркало : 2.0 mm x 24mm) навој матични.Најдете и други тркала материјали, големини и сите Услуга Рициново производи на нашите Storefront.Поддржува до 1100lbs на рициново.94" монтажа висина; 2.85" монтажа висина; 2.Сите casters функција М16. дијаметар (2.83" тркало : 4.Израмнување casters имаат висок квалитет, умре фрлија алуминиумски прав обложени тело и не-означување најлон тркала.Овие Услуга Рициново Кат Израмнување Најлон casters нудат различни тркала големини и монтажа височини : 1.Маршрута се протега до 18mm подолу тркала за израмнување цели.Кликнете на "од Услугата Рициново" линкот погоре главниот наслов на било која Услуга Рициново страница листата.Прилагодливи израмнување casters се идеални за светлина, средни и тешки апликации и да се користи во широк спектар на институционалните и комерцијални апликации, како и во дом и канцеларија.Едноставно се тркалаат во позиција тогаш се вклучат на израмнување нога со рака или клуч да се направи сосема неподвижна.Навој произлегува може да биде тешко да се измери.На израмнување нога може да се зголеми со рака или клуч.Кога се во потрага за сигурен и издржлив решение за вашата рициново потреби, сметаат Услуга Рициново е прилагодлив израмнување casters.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите