.

.

Yummmy Blackstrap Меласа - Melasa де caña, 1 Gal (128 FL МЛ), Кошер Уверение, Темна Боја, BPA free сад, Unsulfured, Сите Природни

Yummmy Blackstrap Меласа - Melasa де caña, 1 Gal (128 FL МЛ), Кошер Уверение, Темна Боја, BPA free сад, Unsulfured,

DEN 568.80

Износ
Во продавницата.

Природно, Unsulfured и Кошер Заверена Blackstrap Меласа.Разноврсна - Совршен за сите ваши здравиот начин на печење потреби или како енергија-зголемување на природни здравјето додаток, како и за земјоделска употреба да се оплоди растенија или користење со добиток.Богати со железо, витамин Б6, калциум, манган, магнезиум и калиум. 3+ години рок на траење и можат да се чуваат на ладно, суво место, како што се редовни шкафот или провизии.Спакувани во САД - Yummmy е мала семејна сопственост бизнис во Флорида и ние пак сите наши храна во нашата установа поддршка на локалните добавувачи и локалните работа.железо.калциум.магнезиум.витамин Б6. селен.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите