.

.

Мелење тркало Професионални 5 Тип 4 Инчен 100mm Дијамант Мелење Тркала Диск Сад Форма Мелење Првенство Бетон Гранит Камен Керамика Алатки Дијамант Мелење Тркала (Надв

Мелење тркало Професионални 5 Тип 4 Инчен 100mm Дијамант Мелење Тркала Диск Сад Форма Мелење Првенство Бетон

DEN 1780.80

Износ
Во продавницата.

Сечење на ефикасност е на високо ниво, сечење брзина е брзо, и сечење на острината може да биде континуирано се користи.Сечење на ефикасност е на високо ниво,. Сечилото е дебела и остар, намалување е мазна, и тоа е т ough и погоден за носене.2 mm (Внатре дијаметар)-Боја : злато(Вертикална w ave мелење), злато,сина, зелена, purple Package Содржина : -1 * мелење wheel High перформанси алуминиум оксид жито за долг живот и високи материјални отстранување.Топла притискање на процесот, висока цврстина, и повеќе труд за заштеда на сечење. Широко се користи во широк р ange на професионални мелење на ѕидови, подови, мостови и други цемент производи и гранит, мермер и други камен.Топла притискање на процесот, висока цврстина, и повеќе труд за заштеда на сечење. Emery машина главата, вешти процесот на производство користење стабилна термичка обработка технологија.Висок Дијамант концентрација за долг живот и агресивни материјал removal Specification : -Состојба : New-Материјал : Дијамант-Size : 100mm (Надворешен дијаметар) 22.Сечилото е дебела и остар, намалување е мазна, и тоа е т ough и погоден за носене.сечење брзина е брзо, и сечење на острината може да биде континуирано се користи.Карактеристики:1.

Параметрите на производот

-Condition:
New
-Material:
Diamond
-Size:
100mm (Outer diameter) 22.2mm (Inside diameter)
-Color:
gold(Vertical w ave grinding), gold,blue, green, purple
Package Contents:
-1 * grinding wheel :
High performance aluminum oxide grain for long life and high material removal. :

Им се допаѓа и на купувачите