.

.

Seeka Дрвото на Животот Judaic Mezuzah - M1406

Seeka Дрвото на Животот Judaic Mezuzah - M1406

DEN 4512.00

Износ
Во продавницата.

Рака сликарство, со различни материјали прецизно наредени во внатрешноста.Може да се монтира во затворени простории или на отворено под overhang.Секој Mezuzah Случај е навистина како минијатурни дела и мерки 5.25 инчи висок страна 2.25 инчен широк.Секој Seeka mezuzah вклучува монтажа завртки копија и превод на Mezuzah дојдете и пласман инструкции.Види ја нашата Вкупно Задоволство Залог и лесно се врати и политика за наплата.Рака сликарство, со различни материјали прецизно наредени inside Can се монтира во затворени простории или на отворено под overhang Each Mezuzah Случај е навистина како минијатурни дела и мерки 5.25 инчи висок страна 2.25 инчен wide Each Seeka mezuzah вклучува монтажа завртки копија и превод на Mezuzah дојдете и пласман instructions See нашите Вкупно Задоволство Залог и лесно се врати и политика за наплата на Оваа Seeka Дрвото на Животот Judaic Mezuzah Случај е навистина како минијатурни дела, сложена дизајн е рака-насликани и сет во не ' рѓосувачки челик рамка.Австрискиот кристали, бисери и голем број на други материјали се delicately собраа и го постави во изведувачи " смола, резултира со убаво заврши и издржливи парче.Навистина работа на уметноста, во Случај да е исклучително добро направени и е произведено во ограничени изданија.На Mezuzah е церемонијален објект.На mitzvah или заповед на поставување на една е изведен од Мојсеева 6 : 4-9 : "Впише нив на doorposts на вашиот дом и на вашите порти".На Mezuzah е поставена на секоја врата во Еврејскиот дом.Ние вклучуваат монтажа навртки или ноктите, фотокопија и превод на Shema молитва, и поставување инструкции.Нашата случаи, исто така може да се монтира на отворено, по можност во рамките на overhang.На Кошер Дојдете, ракописна од страна на писарот во Израел е достапен одделно од Artazia Колекција.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите