.

.

[GEORGANIC] Црвено Квасец Ориз Лицето Чистење, Пенење Чистење, Чистење Навлажнувачки & Осветлувајќи да се Грижи за Сите Типови на Кожа 150ml

[GEORGANIC] Црвено Квасец Ориз Лицето Чистење, Пенење Чистење, Чистење Навлажнувачки & Осветлувајќи да се Грижи

DEN 335.76

Износ
Во продавницата.

Тоа е благо чистење пена направени со 9 растителни масла и црвена квасец ориз дека е ферментиран за 360 часа.Нежно ги отстранува отпад и себум на површината на кожата и ја формира мазна текстура на кожата.Микро-честички на ферментирани црвено квасец ориз обезбеди одлична чистење способност, отпадоци во внатрешноста на порите, blackheads и себум.Длабоко Чистење : Monascus Екстракт добиен од црвен ориз помага да го очистат и да насочите порите.Природниот сурфактант : Disodium Cocoyl Глумат е кокос извлечен сурфактант дека не ја иритираат кожата.Чистење остатоци не е штетно за морската средина.Сигурност : Не иритирачки состојки.Секогаш користете чиста состојки.Иритација на кожата тестови биле завршени.Сите типови на кожа.Користете Ecocert или USDA заверена состојки.Spirulina Maxima Екстракт (70%).Monascus Екстракт (0.5%).Oryza Sativa (Ориз) Трици Екстракт.Carica Папаја (Папаја) Овошен Екстракт.Laminaria Hyperborea Екстракт.Pogostemon Cablin Лист Нафта.Cananga Odorata Цвет Масло.Illicium Verum (Anise) Овошје/Семе На Нафта.Cymbopogon Мартини Масло.Суровост-Слободни.За нас, Чиста Убавина е дефинирана со производи кои се mindfully создадени и се произведени без било докажано или за кои постои сомневање токсични состојки.Чиста Убавина вклучува етнички извори на состојки кои се направени со здравјето на нашиот организам и животната средина во умот.Чиста Убавина производи се создадени да се намали напнатоста на потрошувачите кои мислат дека на козметички производи може да содржат штетни состојки и за луѓето и природата.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите