.

.

Зголемете Модул, 400W DC-DC Чекор-up Зголеми Конвертор Постојан Струја Извор на Енергија Модул LED Драјвер за Електрична Опрема, Дигитални Производи, Лаптоп и сл.

Зголемете Модул, 400W DC-DC Чекор-up Зголеми Конвертор Постојан Струја Извор на Енергија Модул LED Драјвер

DEN 328.56

Износ
Во продавницата.

Ако користите на модул за полнење на батеријата поврзете на производството по батеријата е целосно испразнета.ве молиме да се зголеми на топлина дисипација кога тековни е над 7А) Quiescent Струја : 10m A(ќе се зголеми кога се конвертира 12 V да 20 V) Постојан Струја Опсег : 0.Пакетот Вклучува : 1 x Модул. 【ВИСОКА ЕФИКАСНОСТ】 максимална конверзија ефикасност може да биде 96%, а ефикасноста е поврзан со влезен / излезен напон, струја и напон разлика. 【Се ПРИМЕНУВААТ ЗА】 Тоа исто така може да се користи како возач за висока моќност LED светла или напонски регулатор за соларни панели.【ЗА ПРОИЗВОДОТ】 Ова е голема 400 W DC да DC чекор-up моќ модул за електрична опрема, дигитални производи, лаптоп и сл.Бидејќи ако повеќе енергија е оставен во батеријата, помалку полнење на струјата ќе биде.5 V да 50 V Излезен Напон : DC10 V да 60 V (континуирано прилагодливи, стандардно 19 V) Max.Конверзија Ефикасност : 96% (Ефикасност е поврзан со влезен/излезен напон, струја и напон разлика) во Текот Тековната Заштита : Да (ако текст тековни е повеќе од 15 A, тоа ќе автоматско намалување на излезниот напон) се Јават на Текст Заштита : Не Големина : 67 x 48 x 28mm / 2.Спецификации : Тип : Не-изолирани зголеми модул Влезен Напон : DC8.Внесување на струјата : 15 A (ве молиме да се зголеми на топлина дисипација ако повеќе од 8 A) Max.1" Излезниот Напон/Тековни Прилагодување : 1, се Приспособат "CV-ADJ" potentiometer насока на стрелките на часовникот за да се намали напон, спротивно од стрелките на часовникот за да се зголеми напонот. 【ДОБРИ ТОПЛИНА ДИСИПАЦИЈА】 Постојат 2 топлина тоне што ќе се обезбеди подобар дисипација на топлина.Потоа се приспособат "CC-ADJ" насока на стрелките на часовникот за тековната вредност што треба.Излезна Струја : 12 A (поврзани со влезниот и излезниот напон разликата, поголем напон разлика е помала излезната струја ќе биде.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите