.

.

Менаџмент на енергија IC Алатки за Развој LM3671 3.3 V Buck Конвертор Збег - 3.3 V Излез 600mA Макс (1 парче)

Менаџмент на енергија IC Алатки за Развој LM3671 3.3 V Buck Конвертор Збег - 3.3 V Излез 600mA Макс (1 парче)

DEN 299.76

Износ
Во продавницата.

Вашиот напојување проблеми само што влегов СУПЕР се РЕШИ!Оваа 3.3 V Buck Конвертор Збег одбор е одлична за снабдување на енергија за низок напон кола од една Li-Ion мобилен батеријата или USB напојување.Овој чип обезбедува до 600-ма оптоварување тековната низ целата влезниот напон спектар од 3.5 до 5.5 V. Одлична за вашиот пренослив проект, ние направивме оваа "pin компатибилен" со LM1117-3.3 V ДО-220 чип, па можете да го променат тоа во за подобри перформанси (90-95% ефикасност!) Исто така им се Овозможи pin, вратоврска тоа ниско ниво за да се исклучи излез целосно.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите