.

.

Derwent Носат-Сите A4 Folio, за Уметникот, Цртање Материјали Додаток, Продавници 68 Моливи, Беж (2302619)

Derwent Носат-Сите A4 Folio, за Уметникот, Цртање Материјали Додаток, Продавници 68 Моливи, Беж (2302619)

DEN 983.76

Износ
Во продавницата.

СИТЕ-ВО-ЕДНО FOLIO – Продавница и да го заштити вашите додатоци и А4 блок за цртање во една корисна случај.На задниот панел е доволно здрав, така ќе може да се подготви директно од folio (додатоци не се вклучени).УДОБЕН ПРЕГРАДИ – Отстранлив ракав придава на 3-прстен тела и продавници до 68 моливи.Во внатрешноста на folio е мрежа zip џеб и ракав да се обезбеди вашиот блок за цртање.ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ простор за ЧУВАЊЕ – само На чување додаток ќе ви треба!Имајте обоени моливи, изтривалка, sharpeners, хартија трупците, вашиот A4 блок за цртање и повеќе организирани на едно место.ЦРТАЊЕ НА-НА-GO – Ако сте уметник кој сака да го скицирам во различни средини, оваа носат-сето тоа е одговорот.Одлично за патување, ова Тен folio мерки 1-1/2" x 9-1/4" x 13-2/5".DERWENT НАСЛЕДСТВО – Нашите иновации доаѓа од разбирањето на уметници.Од 1832, ние сме изработено голем број на квалитет на уметнички материјали, многу од кои се направени во нашата Британски производна постројка.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите