.

.

Arca Швајцарската Monoball Fliplock Z1g+ Двојно Панорама Топката Главата (Плоча Не Се Вклучени)

Arca Швајцарската Monoball Fliplock Z1g+ Двојно Панорама Топката Главата (Плоча Не Се Вклучени)

DEN 16656.00

Износ
Во продавницата.

Arca Швајцарската 5 Годишна Гаранција.Прецизни хоризонтално усогласување. 360deg.ротација на хоризонталната оска.Monoball Fliplock систем на заклучување.На Arca Швајцарската Monoball Fliplock Z1g+ Двојно Панорама Топката Главата е подобрена товарот капацитет и опсег на движење.Оваа Monoball tripod главата е конструиран така камерата не може да слајд од позиција случајно.Подобрена технологија овозможува стабилна позиција на камерата во секој можен агол и насока, со целосно сигурен за заклучување.Двојно Панорама значи дека покрај првиот панорама вртливата единица, има втор единица се наоѓа помеѓу aspherical топката и брз-заклучување плоча.Вториот панорама вртливата единица е удобен кога снимање full-панорама слики.Авионот на брзо механизам за заклучување може да биде токму усогласена со топката главата, дозволувајќи им на камерата за да ја ротирате на хоризонталната оска.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите