.

.

Лукас Масло 10063-PK12 Мотор Пауза Во Додаток на Масло - ТБ Цинк Плус - 16 оз. - Пакет на 12

Лукас Масло 10063-PK12 Мотор Пауза Во Додаток на Масло - ТБ Цинк Плус - 16 оз. - Пакет на 12

DEN 1507.20

Износ
Во продавницата.

Одличен за рамен tappet camshafts за време на пауза или како додаток на било моторно масло да се спречат предвремена носат.Дизајниран за трката апликации кои бараат дополнителни екстремен притисок адитиви.Штити camshaft lifters и вентил воз за време на пауза-во периодот на мотор.Додадете едно шише со секоја промена на масло за зголемување на цинк содржината на вашиот моторно масло.Се продаваат во случај пакети на 12. Лукас Масло на Моторот Пауза Во Додаток на Масло - ТБ Цинк Плус е дизајниран за трката апликации кои бараат дополнителни екстремен притисок адитиви.Го штити camshaft lifters и вентил воз за време на пауза-во периодот на моторни и е одлична за рамен tappet camshafts за време на пауза или како додаток на било моторно масло да се спречат предвремена носат.Dyno тестирање покажува поефикасно пауза во кога се користи резултира во помалку моторот се кандидира време пред да се трка ден.Додадете едно шише со секоја промена на масло за зголемување на цинк содржината на вашиот моторно масло.Не се наменети за патнички автомобил употреба.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите