.

.

Лентата е Протекување Нафта Печат на моторното Масло за Горење и Течење Поправка

Лентата е Протекување Нафта Печат на моторното Масло за Горење и Течење Поправка

DEN 569.04

Износ
Во продавницата.

Како автомобил век, моторот печати зацврстуваат и се намали од plasticizers да биде отстранета со текот на времето.Она што за масло за горење?Ние имаме што се опфатени премногу.Тоа може да имаат масло излегуваат во јавноста или ако тоа може да се гори на нафта во текот на палење циклус.Еден заеднички проблем е ако цилиндар ѕидови се дозволувајќи им на масло излегуваат во јавноста нагоре од дното на моторот, минатото клипот и во комора за согорување.Работи во сите бензински и дизел мотори, вклучувајќи turbocharged, Еко Зголемете, хибрид, па дури и тркачки мотори, вклучувајќи 3, 4, 5, 6, 8 и 10 цилиндар мотори во сите автомобили, камиони, комбиња и SUV е.Користете 1/2 шише за помали системи (3.Сепак, за најдобри резултати и да се спречи проблемите од reoccurring, употреба со секоја друга масло промена, или еднаш годишно.Пред да го знам тоа, ти си врска со масло за горење проблем.Добрата вест е дека со една апликација од Лентата е Протекување Нафта Печат, тие проблеми ќе биде историја.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите