.

.

swq 8-Цифрениот Widescreen Display Калкулатор, Мали Мини Симпатична Преносни Научен Калкулатор, Погоден за Студентите Сметководство Учење Научни (Боја : Сина, Големина : 4.6 inchs)

swq 8-Цифрениот Widescreen Display Калкулатор, Мали Мини Симпатична Преносни Научен Калкулатор, Погоден за

DEN 723.36

Износ
Во продавницата.

# 8-цифрениот widescreen display големи броеви : кога ја користите калкулаторот, екранот броеви се јасно на прв поглед. # Двојно напојување; соларен панел + вградената батерија, така што вашиот калкулатор може да се користат непречено и има долг век на батеријата. # Не се лизга мека подлога : Постои не се лизга мека подлога на задната страна, што може да се направи калкулаторот стабилна на десктоп и лесен за употреба. # Удобно копчиња : големи пластични копчиња, јасно броеви, не се лизга и носат-отпорни, не е лесно да се носат поради долготрајна употреба. # Копчето чувствителни : во исто време, дистрибуција на клучеви е разумна, а тоа не е лесно да се случајно допир за време на пресметка процес.Производ : Calculator Display : 8-битни widescreen Size : 11.7*7.6*1cm/4.6*3*0.4 in Color : розова, blue Application : Училиште/Home/Училницата/Центар/Канцеларија* Широк опсег на употреба : Овој калкулатор е погодна за многу прилики, како што се бизнис, канцеларија, дома, основниот буџет, училиште, итн.Тоа не заземаат премногу десктоп простор, но тоа е доволно голем за да биде удобно да се користи.Нејзините навалите и аглеста екран направи Можете лесно да ги видите на пресметка на резултатите.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите