.

.

Cell4less Назад Стакло Компатибилен со iPhone 12 W/Полно Тело, Лепило, Отстранување Алатка, и Широк Камера Дупка за Побрзо Инсталација (Бела w/Tools)

Cell4less Назад Стакло Компатибилен со iPhone 12 W/Полно Тело, Лепило, Отстранување Алатка, и Широк Камера

DEN 554.40

Износ
Во продавницата.

Ние обезбедуваме отстранување алатка и да обезбеди топлина пиштол и безбедност очила. ????Сите превозници се компатибилни со овој домување назад стакло и ќе одговара на i Phone 12 совршено.Мали стаклени парчиња ќе го изгребат екранот предизвикувајќи штета.Производ : i Phone 12 назад стакло замена на комплет Карактеристики : - Компатибилен со сите превозници за i Phone 12 Б - Целосна back лепило од најдобрите лепило снабдувач во светот C - ОЕМ квалитет и одговара за совршен реставрација на Она што е во пакет? 1 - сосема нов ОЕМ квалитет СТАКЛО назад стакло да се вклопи во вашиот телефон совршено 1x ( cid) 2 - Специјалитет отстранување алатка 1x 3 - Обичај дрво кутија дизајниран да ги заштити вашите стакло од нашата врата твое 4 - Видео инструкции ( ние обезбеди некои основни видео инструкции за повеќето модели, но ние ве советуваме да направи некои истражувања, пред да започнеш) ВАЖНИ СОВЕТИ И ФАКТИ СЕ : - Да ова е вистински стакло.Нема инструмент за полнење се потребни, па не трошете пари на нив.Можете да DIY овој проект со некои од основните алатки, како што се топлина пиштол, отстранување алатка, а некои безбедност очила.Види опис за совети околу тоа како да се најде модел број.Не, тоа не е пластика Б - Било кој телефон repair треба да се заврши од страна на професионални, ние препорачуваме на сите i Phone назад стакло поправки се направи со користење на специјализирани ласерски машина за најдобри резултати.????ОЕМ квалитет стакло назад батеријата вратата маска за i Phone 12 . ????Инсталација на ОЕМ квалитет назад стакло не е брз и лесен за работа, без оглед на она што другите може да се каже.Ние нудиме некои основни видео инструкции но со секој електронски поправка - консултирајте се со стручно лице.Ние лично се допаѓа да се покрие целиот екран во сликари лента Д - При користење на топлина пиштол за да се загрее на задниот дел од стакло, бидете внимателни да не се задржи на едно место за премногу долго, тоа ќе предизвика оштетување на внатрешни делови.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите