.

.

Креативноста На Улица Пролет Штипки За Алишта, Природни, Екстра-Голема, 3-3/8, 50 Парчиња

Креативноста На Улица Пролет Штипки За Алишта, Природни, Екстра-Голема, 3-3/8, 50 Парчиња

DEN 191.52

Износ
Во продавницата.

Големина : 3.375".Количина : 50 парчиња.Боја : Природна.Голем плус на секое уметности и занаети проект.Лесно да сликам и дамка.Природно Дрво Пролет штипки за алишта се голем плус на секое уметности и занаети проект.Тие се лесно да сликам и дамки, и може да се користи за да се создаде животни, сезонски украси и многу повеќе.Екстра-Големи Пролет штипки за алишта се 3-3/8" во должина.Земете го вашиот уметност и занает проекти за да на следното ниво со Креативност Улица Занает Essentials!Пердуви, монистра, филц, sequins, papier maché, занает карпи и повеќе ќе ги преземе вашиот проект од добро кон одлично!Не занает снабдување кабинетот, заврши без овие уникатни embellishments..па нека нивните имагинации се кандидира диви!.Создаде уникатен и забава проекти со Спектри Делукс Крварење Уметност Ткиво!Влажни со четка и да се мијат убаво, проѕирна боја на хартија.Преклопуваат две бои и да ги види смеса.Или, додадете лепак за водата, за да се одржи специфични форми во место и да се создаде прекрасен, мулти-слоевит ефекти.Особина-tex нуди широка линија на предиво производи за различни намени.Асортиман на тегови, текстури и бои на предиво ќе се приспособат на повеќето образовни и занает потреби.Гориво на огнот на креативност со Креативност Улица Дрво Занаети!Со различни форми, големини, бои и апликации, овие дрво занаети може да се предизвика нивната имагинација за да се изгради проекти, мостови, катапулти и замокот во вредност од одбрана.Нашите дрво занаети се добра основа материјал за модели, скулптури или нешто друго, за богата фантазија..само додадете некои Prang бои, фломастери и лепак за да се заврши ремек-дело.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите