.

.

(Роуз Кварц) Gua Ша Масажа Алатки Сет, се Соочуваат со Ролери + Gua Ша Одбори + Стакло Ролери Шише, за Око, Лицето за Нега на Кожата Jawline Sculpting Лимфна Дренажа, Природен Само

(Роуз Кварц) Gua Ша Масажа Алатки Сет, се Соочуваат со Ролери + Gua Ша Одбори + Стакло Ролери Шише, за Око,

DEN 623.76

Износ
Во продавницата.

【ТЕШКО GUA ША】Gua ша е древна Кинеска лекување кој има за цел да се подобри циркулацијата на крвта и енергија (позната како чи или чи).На традиционалните "тешко gua ша" е да scrape вашата кожа со мазен-остро масажа алатка и се применуваат доволно притисок за да се создаде мала bruising.Тој нуди уникатен пристап кон подобро здравје, често се користи за лекување на хронична болка како што се главоболка, болки во мускулите и болки во зглобовите : ). 【МЕКА GUA ША】Кога приспособувањето на gua ша во лицето терапии, на стружење движење треба да биде понежен и повеќе како плови, овој нов и популарна форма е "мека gua ша".Луѓе веруваат дека ова би можело да исчезнат фини линии и брчки, промовирање на посветла тен, и видно да се укине и обликот на лицето. 【ВРВЕН КВАЛИТЕТ】за Разлика од пластика или стакло gua ша tools, со нашиов се направени од вистински природни камења, без хемиски материи содржани.Физички полирање и поголема големина дизајн го прават овие gua ша алатки убава, дебели, корисна, и лесно да се чисти. 【7 во 1】Ќе добиете 2 форми на gua ша одбори, 1 silent се соочуваат со ролери, 2 ленти на чување кеси, 1 чаша ролери шише за масажа масло и 1 инка. 【НАЈДОБАР ПОДАРОК】Подароци кутија за пакување, премиум квалитет, безбедност грижа за себе подарок за мажите и жените. (Роуз Кварц) Gua Ша Масажа Алатки Сет, се Соочуваат со Ролери + Gua Ша Одбори + Стакло Ролери Шише, за Око, Лицето за Нега на Кожата Jawline Sculpting Лимфна Дренажа, Природен Само Грижа Подарок за Мажите и Жените.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите