.

.

Speedo Унисекс-Возрасни Пливаат Очила Vanquisher Продолжен Видите

Speedo Унисекс-Возрасни Пливаат Очила Vanquisher Продолжен Видите

DEN 863.76

Износ
Во продавницата.

Увезени.Анти-Рефлективен Слој на кожата.Кој 20% повеќе оптички површината, тоа овозможува да се незаменлива периферна визија за да ви даде секој предност кога тоа се брои.Cushioned силикони дихтунзи се создаде безбеден печат.Низок профил, прецизност внатрешното око одговара.Огледува леќи за намалување на отсјај.Латекс-слободен дизајн нема да ја иритираат кожата.Хит на ленти со Speedo® и Vanquisher EV Обработени очила за пливање.Возрасни возраст опсег (на возраст од 14+).На ажурирани ултра-ниска профил дизајн ја зголемува периферна визија за 25%.Непроменет класичен одговара со меки силиконски око заптивка.Г.О.ОДГОВАРА™ Систем обезбедува низок профил одговара за дополнителна удобност.Две-тон силикони двојно headstrap и ергономски прилагодливи клип.Карактеристики три меѓусебно носот парчиња.УВ заштита.Анти-магла. 100% ПВЦ слободни.Латекс слободни.Увезени.Мерења : Око Големина : 63 1⁄2 mm Мост : 31 3⁄4 mm Тежина : 2 мл Прошири вашиот поглед на базен со нови Vanquisher EV пливаат очила.Иновативни прошири видите леќи ви овозможи да видите повеќе на вашата конкуренција, додека одржување на соодветна глава позиција.Кој 20% повеќе функционални оптички површината, тоа овозможува да се незаменлива периферна визија за да ви даде секој предност кога тоа се брои.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите