.

.

DYNWAVE 2 парчиња P6100 Прецизност Oscilloscope Сонда 1X 10X 100MHz

DYNWAVE 2 парчиња P6100 Прецизност Oscilloscope Сонда 1X 10X 100MHz

DEN 335.76

Износ
Во продавницата.

5 ns - Слабеењето Сооднос : 10 : 1 и 1 : 1 switchable (лизгајте го вклучите се справи) - Испуштање сооднос : 1x / 10х - Текст отпор : (1 MΩ / 10 M) +/- 2% - Текст acitance : 1x : 70p F-120p F 10 X : 13-17p F - Максимална влез : 1x : 200 Оперативен напон (Vp-p) 10 : 600 Оперативен напон (Vp-p) - Поправните опсег : 10-35p F - Оперативен температура : 0-50 целзиусови степени - Влажност : 0-80% RH - Објект Должина : 120+/-2cm Package Вклучува : 2 Парчиња Probe2 Парчиња, Заштитни 4 Парчиња Боја 1 Парчиња Регулирање Rod1 Парчиња Прирачник за Корисникот.Донесување на целосно нов материјал, ова oscilloscope истрагата е со висок квалитет.Покрај тоа, материјал и високата технологија подобрување на неговата рака се чувствуваат и да се зајакне својата структура.Универзална oscilloscope сонда 10 : 1 и 1 : 1 switchable пропусен опсег 100 MHz; се Користи со oscilloscopes од сите производители , опремени со стандард BNC конектор. - Се изедначи површината е удобно да се користи.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите