.

.

Newmind P6100 2Piece Oscilloscope Сонда за Полнење DC~100MHz

Newmind P6100 2Piece Oscilloscope Сонда за Полнење DC~100MHz

DEN 359.76

Износ
Во продавницата.

* Универзална oscilloscope сонда 10 : 1 и 1 : 1 switchable пропусен опсег 100 MHz; се Користи со oscilloscopes од сите производители , опремени со стандард BNC конектор. * Покрај тоа, материјал и високата технологија подобрување на неговата рака се чувствуваат и да се зајакне својата структура. * Се изедначи површината е удобно да се користи.Покрај тоа, оваа сонда усвојува шприц стил заштитно јаже за продолжување на неговата служба за живот и обезбедување на сигурен. * Oscilloscope истрагата е електричен компонента која се поврзува коло-под-тест и oscilloscope текст. * Донесување на целосно нов материјал, ова oscilloscope истрагата е со висок квалитет.Опис : - Универзална oscilloscope сонда 10 : 1 и 1 : 1 switchable пропусен опсег 100 MHz; се Користи со oscilloscopes од сите производители , опремени со стандард BNC конектор - Oscilloscope истрагата е електричен компонента која се поврзува коло-под-тест и oscilloscope текст. - Донесување на целосно нов материјал, ова oscilloscope истрагата е со висок квалитет. - Покрај тоа, материјал и високата технологија подобрување на неговата рака се чувствуваат и да се зајакне својата структура. - Се изедначи површината е удобно да се користи.Покрај тоа, оваа сонда усвојува шприц стил заштитно јаже за продолжување на неговата служба за живот и обезбедување на сигурен .Спецификација : - Опсег : 100 MHz - Пораст time : 3.5 ns - Слабеењето Сооднос : 10 : 1 и 1 : 1 switchable (лизгајте го вклучите се справи) - Испуштање сооднос : 1x / 10х - Текст отпор : (1 M¦ / 10 M) +/- 2% - Текст acitance : 1x : 70p F-120p F 10 X : 13-17p F - Максимална влез : 1x : 200 Оперативен напон (Vp-p) 10 : 600 Оперативен напон (Vp-p) - Поправните опсег : 10-35p F - Оперативен температура : 0-50 целзиусови степени - Влажност : 0-80% RH - Кабел Должина на : 110+/-2cm Package Вклучува : 2 Парчиња Probe2 Парчиња, Заштитни 4 Парчиња Боја 1 Парчиња Регулирање Род.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите