.

.

Areej хипоалерген Biodegradable Какао Путер Сапун База направени со Чисто Природни Глицерин - 10 Фунти

Areej хипоалерген Biodegradable Какао Путер Сапун База направени со Чисто Природни Глицерин - 10 Фунти

DEN 2438.16

Износ
Во продавницата.

Нашите сапун основи имаат 100% чист, природен Кошер глицерин.На палмово масло кое се користи е од компании кои се во согласност со RSPO.Нашите сапуни се biodegradable и да се вклучат не тестирање врз животни.Сите наши масла се купени од одржлив лозарите и нашите суровини се не-ГМО.Овие основи можат да се користат да се направи сапуни во илјади форми, вклучувајќи круг, барови, ovals, правоаголници, итн.Сите основи се uncolored и unscented, подготвени за емисиите на мириси, бои, етерични масла, exfoliates и многу повеќе.Какао путер се топи и се прелива сапун база : (5% додаде нерафинирано Какао путер) нашите бели M&P сапун база со додадена Какао путер, дава исклучи крем Пенливата и, исто така, има светлина, мирис на чоколадо.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите