.

.

Durvet Спектри Shield Јака Прилог Medallion, 30 до 55-Фунти

Durvet Спектри Shield Јака Прилог Medallion, 30 до 55-Фунти

DEN 1884.00

Износ
Во продавницата.

За контрола на крлежи и вошки (болви) на кучиња, за период до 4 месеци.Јака Medallion која содржи моќен synergized pyrethroid insecticide дека убива Возрасни вошки (болви) и сите фази на крлежи.Покажува многу ниска токсичност на животните и луѓето.Спектри Shield ентони & функционирам Medallion за Средни Кучиња (30-55 lb) ЦРВЕНА е совршен производ за контрола на крлежи и вошки (болви) на средни кучиња.За разлика од видови на третмани и шампони, овој производ е лесен за употреба и не остава остатоци или хаос кога се користи.Едноставно прикачите medallion за вашето домашно милениче е јака да се добијат најмногу четири месеци од сеопфатна заштита од возрасни вошки (болви) и секој живот фаза на крлежи што се храни на крв.Спектри Shield ентони & функционирам Medallion за Средни Кучиња (30-55 lb) ЦРВЕНА е дизајниран да биде лесен за употреба и да се биде безбеден за домашни миленици и луѓето слично, излагање ниска токсичност на животните и луѓето, додека сеуште ефикасно убиството досаден паразити.Иако на Црвениот пакет е совршен за средни кучиња, исто така постојат и Спектри ЗЕЛЕНИ за кучиња помеѓу 14 и 29 килограми и Спектри Сина за кучиња кои тежат повеќе од 56 килограми.За денес да се задржи вашето куче безбедни од вошки (болви) и крлежи!Клучни Карактеристики : Убива возрасни вошки (болви) и сите крв-конзумирање фази на животот на ticks Works до 4 months Comes во три големини : 4, 6 и 8 грама за кучиња на сите тежини и димензии.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите