.

.

LICHAMP Биро Калкулатори со Големи Копчиња и Голем Екран, Канцеларијата на Десктоп Калкулатор Основните 12 Цифра со Соларна Енергија и АА Батерија (Вклучена), 5 најголем

LICHAMP Биро Калкулатори со Големи Копчиња и Голем Екран, Канцеларијата на Десктоп Калкулатор Основните 12

DEN 479.76

Износ
Во продавницата.

1) Голем екран : 12 цифри голем LCD дисплеј и големи броеви, око-аглеста, лесно да се чита. 2) Двојна моќ : соларен (работи само кога тоа е светла) и батеријата (една AA батерија вклучени). 3) Основните калкулатор : собира, одзема, множи, дели, backspace, % и MU, автоматско исклучување кога не го користите за 10 минути. 4) Широка примена : Заеднички математика и финансиски функции, совршен избор за на училиште, канцеларија, бизнис и за домашна употреба. 5) answer : ___________________________ Note : На екранот е тешко да се прочита во слаба светлина без енергија од батеријата.Ве молиме внесете нашите АА батерија за постојани и точни употреба.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите