.

.

GOPTUROP Секира Острилка Мулти-Цел Острило Нож Острат Камен, 2-во-1 Whetstones за Острење Ножеви, Острат Камења за Секири, Hatchets, Градина Алатки Chisels (800/400 Чакал)

GOPTUROP Секира Острилка Мулти-Цел Острило Нож Острат Камен, 2-во-1 Whetstones за Острење Ножеви, Острат Камења

DEN 1792.80

Износ
Во продавницата.

【120/240 РОНКИ】:На острило користи браун корунд материјал со отпорност на корозија и добра мелење ефект е донесен, која е погодна за некои мека метални алатки, како што се железо алатка, челик нож (со исклучок на легиран челик), и може да се користи за поправка на голем јаз и свитканост работ на алатката.Големина : 800/400 Ронки. 【Multi-функционална Острат Камен】 : Униформа големина на честички, очигледно честички; рачен дизајн, подвижен и сестран; ова воденичен камен е идеален за поправка и консолидирање на косилка за трева лопати, мачети, секири, лопати, кујнски ножеви, итн. 【150/280 РОНКИ】: На Острилка Алатка употреба на висок мелење ефект на силициум карбид материјал, добра мелење ефект, брзо расте; производот е мал и лесен, погодна за отворен погодно мелење нож, апарати за преносни мелење нож, и погоден за повеќето метални сечење алатки. 【320/500 РОНКИ】 : СЕКИРА Острилка користи браун корунд материјал, Ова сечилото Острилка е 320/500 двојна ронки, Повеќе деликатна честички можат подобро да ги заштитиме нашите ножеви, и изострен ножеви се исто така поостри. 【Тоа како да го Користите】:Нашата Само треба да се одржи на острат камен цврсто со палецот и прстите, како и поддршка од страна на дланка, а Потоа се движи острилка камен во кружнидвижење, се поклопуваат со кругови како ќе се движат по должината на целиот сечење на работ да се заостриле; ве Молиме да работат на едната страна на алатки работ пред да премина на другата страна (На острат пак може да се користат мокри или суви и не усовршувајќи масло е потребно). 【400/800 РОНКИ】:нож shapener користи висока температура и отпорен на корозија бела корунд материјал, Дизајниран со obtuse агол форма за лесно и безбедно зафат, не е како другите бренд камен е акутна агол работ му наштети на дланка, острило деликатна честички можат подобро да ги заштитиме нашите ножеви, погоден за повеќето метални сечење алатки.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите