.

.

Вистински Арканзас Тешко (парична Казна) Џебен Нож Острат Камен Острило 3 x 1 x 1/4 во Кожа Торбичка FAP-13A-L

Вистински Арканзас Тешко (парична Казна) Џебен Нож Острат Камен Острило 3 x 1 x 1/4 во Кожа Торбичка FAP-13A-L

DEN 359.52

Износ
Во продавницата.

Сите Арканзас камења работат најдобро со светлина минерални усовршувајќи масло да го суспендира метални честички произведени од страна на острат процес кој го спречува затнување на порите на камен.Доаѓаат во кожа торбичка заштитете кога не е во употреба.Бидејќи ова е природен камен бои може да вклучуваат Сива, Бела, Б) недостиг/Сива, Сива/Розова, Црно/ Бела, Бела или Бела/ Розова, или комбинација од овие бои.Покрај тоа, камен оценки не се утврдени со боја, како боја сама по себе не ќе се разликува цврстина на различни камен оценки.Вистински Арканзас камења 100% quarried во Ouachita Планините на централната Арканзас.Секое одделение е врз основа на наведете гравитација или густина на минералите и не "ронки" или големина на честички.Тешко (парична Казна) Арканзас џеб острат камен е 3 инчи долг од 1 инч широк од 1/4 инчи дебела.Тие се многу баран во светот за нивната супериорна способност да го остри ножеви и машини алатки, како и да се стави хируршки квалитет на рабовите на широк спектар на инструменти Арканзас камен производство на овие парична казна рабовите s со помалку облека што вештачки камења.Ccolor може да биде Сива, Бела, Црна/Сива, Сива/Розова, Црно/ Бела, Бела или Бела/ Розова.Тешко Арканзас (парична Казна) се користи за да се воспостави и да одржува силен работ на било алатка за сечење.Овие камења да дојде во кожа торбичка за да ги заштити кога не е во употреба.Овие камења да се класифицираат во 4 одделенија и напредок од Мека на Хард да се Проѕирни и на крај Црна.Секое одделение можат да содржат било кој од следните бои : црна, сина-црна, јаглен, сива, бела, мулти-боја, кафеава, розова или црвена, или комбинација на овие бои во еден камен.Тешко Арканзас (парична Казна) : Ова се користи за да се воспостави и да одржува силен работ на сечење алатки.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите