.

.

Rubberbanditz Конец Бенд за Мобилност & Компресија

Rubberbanditz Конец Бенд за Мобилност & Компресија

DEN 310.80

Износ
Во продавницата.

Сите што треба да направите е да заврши на бендот половина тесни, како што би за мобилизација и ги стави раката преку нежна опсег на движење.Чистењето со забен конец бендови се исто така корисни за лекување на зглобовите и оштетеното ткиво.ПРЕД И ПО ТРЕНИНГОТ : Можете да го користите компресија бендови во текот на вашиот загревање и по за брзо пост-тренинг за обновување.Чистењето со забен конец бендови се страшни алатки за подобрување на подвижност на зглобовите и невро-мускулна механика.ТРАЕН ИЗДРЖЛИВОСТ : Нашата латекс фитнес бендови се направени со квалитет и удобност на ум; нашата природна гума латекс е над 99.Компресија пливање се многу популарна со Cross Fit ентузијасти и powerlifting спортисти во светот.Вие само треба да ја напушти компресија на бендот, за неколку минути.Можете лесно може да се поврати и да ги зголеми целосен опсег на движење, и да се врати и да го активирате живеат на мускулното ткиво со индуцирачки брзиот проток на крв да се целните области.ФУНКЦИОНАЛНА И РАЗНОВРСНА : Секој компресија конец за мобилност на бендот е составен од премиум латекс и може да водат до 2x својата првобитна должина; бендови мерка 7 метри долги x 2 инчи, широк и работи и за спортисти на сите облици и големини.За возврат, ова се распаѓа ожилно ткиво, млечна киселина и сите други токсини, кои можат да бидат заробени во рамките на мускулите е ткива.Популарни меѓу непријателските спортисти за завиткување колената, лактите, рамената, глуждови, и зглобовите.Кога ќе се отстрани крвта бранови низ мускулите, туркање свежи хранливи материи за мускулен раст и отстранување на сите несакани материјали вие само го собори.Како тоа функционира?Кога ќе се притисне на мускулното ткиво од страна на обвивката тоа на цврсто потоа притисни тоа преку комплетна опсег на движење, тоа предизвикува триење меѓу мускулните влакна.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите