.

.

Tuky Sinaloa Сонцето Сушени Сливи 1LB Ciruela Seca Sinaloa Вегетаријанска Вистински Овошје

Tuky Sinaloa Сонцето Сушени Сливи 1LB Ciruela Seca Sinaloa Вегетаријанска Вистински Овошје

DEN 1584.00

Износ
Во продавницата.

1 Целата Фунти. 100% Sinaloan Ciruela.Добриот Вкус, Tuky носи една од најпопуларните плодови од Sinaloa-Мексико.Овие сонцето сушени сливи се познати по своите слатки карактеристичен вкус што само Sinaloa е слива имаат. 100% Природно Сушено Овошје за Одгледани и собрани во Sinaloa-Мексико, вегетаријанци, глутен слободни.Се креативни во кујната и да уживате во овие природни суви сливи (Ciruela Seca) во raspados, atoles, печење, десерти и др.Слатко Кисело Вкусна.Една фунта на сонцето сушени сливи опфатени со чиле.Una вага де ciruelas secadas ал сол Постојат голем број на суви сливи на пазарот, сепак, сите тие бледо во споредба со Ciruelas Secas.Сонцето-сушени сливи (Ciruelas Secas) од Sinaloa се најбараните овошје во текот на летните месеци во јужниот дел на Sinaloa-Мексико.Нивните вкусна арома е слатка и е речено да биде мирис за милји низ јужниот дел на села на Sinaloa.Ciruelas Secas може да се јадат суви или да се користат во различни јадења во Мексиканската Кујна, како што се : Agua fresca, raspados, atole, ciruelas en melcocha, коктели, печење, се шири и сл.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите