.

.

Уметникот Бои Четки Црвено Sable (Weasel Коса) Долга Рачка, Filbert Боја Четка во Собата за Акрил, Масло, Gouache и Акварел Сликарство Нуди Одлична Боја за обука и Лесен Проток на

Уметникот Бои Четки Црвено Sable (Weasel Коса) Долга Рачка, Filbert Боја Четка во Собата за Акрил, Масло, Gouache

DEN 1099.20

Износ
Во продавницата.

Голема уметност алатка за стимулирање на вашата инспирација и секогаш се сликам со леснотија.Златна јавор уметност во првите редови на рекреативен и уметност резерви, посветена на обезбедување на своите клиенти производи од неспоредлив квалитет кој ќе се негува за годините што доаѓаат.Добро балансирана анти-пропадна дрвени рачки, сјајни и без мирис, удобно да се одржи, со лесна никел-обложено месинг ferrules, обезбедување на sable влакната не падне или wobble додека сликарство.БЕЗБЕДНА FERRULES СЕ ИЗРАБОТЕНИ ОД ВИСОКО КВАЛИТЕТЕН МЕСИНГ, Обезбедувајќи Без Губење на Косата или Wobble и Обезбедување Години на Одлични, Сигурен Сервис.Одлично за студентите да професионални уметници кои користат следниве бои : акрилни бои и масло бои.Без разлика на вашето ниво на уметничко искуство или способност, Уметник Сликарство во Собата е совршен почеток или додаток на вашиот постоечкиот сет на алатки.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите