.

.

Уметникот Filbert Боја Четки Сет,9 Компјутери Професионални Сликарство Колекции со Долга Рачка Мека Најлон Коса Filbert Четки за на доградба на Акрилни Масло Акварел Gouache

Уметникот Filbert Боја Четки Сет,9 Компјутери Професионални Сликарство Колекции со Долга Рачка Мека Најлон

DEN 311.76

Износ
Во продавницата.

Големини : сет на четки во различни големини, вклучувајќи големина 0#,2#,4#,6#,8#,10#,12#,14#,16#.Погоден за Професионалци, Уметност Студент, Почетници, Деца или Хоби Сликари.Флексибилност : Професија filbert боја четка работат одлично за акварел,масло,акрилна слика,уметност, сликарство,се соочуваат со сликарството, минијатури,со детали,специјални ефекти шминка,занает уметност, сликарство,рок сликарство, итн.Совршен подарок за ноќта на Вештерките,Божиќ,денот на Благодарноста,Роденденски подарок,Дипломирањето,Вљубените и Велигден Ден.Издржливи Структура : уметникот filbert главата четки се направени од високо-квалитетна мека синтетички најлон со долго солидна бреза дрвени рачки.хром позлатен месинг ferrules ефикасно спречува четка главата од расклатување и избави。.Лесно да се Чисти и да се Преструктурираат : Само миење на четки со вода и исушете го на ладно и суво место, додека на следната слика проект!Ако косата да стане деформирани, само стави ја во топла вода и преструктуирање четка совет да се направи добро.СОВЕТИ : Секое прашање или сугестија на нашите производи, само нас контакт на .Ви благодариме за choise!Додадете ги на вашата количка сега!.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите