.

.

Принстон Аква Елита, Серија 4850, Синтетички Kolinsky Акварел Боја Четка,Круг, 10

Принстон Аква Елита, Серија 4850, Синтетички Kolinsky Акварел Боја Четка,Круг, 10

DEN 319.92

Износ
Во продавницата.

ИСПОРАЧУВА ОКЕАНИ НА БОЈА - Аква Елита акварел четки се одржи изобилство на вода и отпуштете го рамномерно, дозволувајќи им на океаните на бојата во вашиот уметнички дела преку лесно, постојано и непречено протокот на боја.ПОДОБРО ОД ПРИРОДНИ KOLINSKY - Нашите paintbrushes се дизајнирани со иновативни синтетички влакна дека е речиси непрепознатливи од природни Kolinsky косата во однос на перформансите.ДИЗАЈНИРАН ЗА ДЕТАЛИ - Овие акварел бои четки обезбеди најдобрите поени и конусни рабовите, со што се овозможува за прецизност во вашата уметност.ИЗДРЖЛИВИ & ПРИФАТЛИВА - Ние развиено голем колекција на професионални и квалитетни уметник боја четки кои се животно-friendly и многу издржливи и прифатлива од природни верзија.КОМПЛЕТНА ПАЛЕТА НА ФОРМИ - Аква Елита нуди импресивен спектар на четка облици и големини, вклучувајќи ги и долго круг, овал мие, mottlers, агол шејдерите, riggers и повеќе. "Аква Елита четки се дизајнирани да го изнесам watercolorist во вас.Тие ќе ви овозможи да се создаде вашиот најубавите уметнички дела преку лесно, постојано и непречено протокот на боја.Нашите иновативен синтетички Kolinsky четки се одржи изобилство на вода и отпуштете го рамномерно, доставување на океаните на боја, со секој удар".

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите