.

.

АМЕРИКАНСКАТА Уметност Снабдување 10-Добро Пластични Уметник Сликарска Палета - боја Боја Мешање Коцки - Деца, Уметност, Студентите, Училница, Занает Проекти, Забава

АМЕРИКАНСКАТА Уметност Снабдување 10-Добро Пластични Уметник Сликарска Палета - боја Боја Мешање Коцки - Деца,

DEN 415.20

Износ
Во продавницата.

Една пластична уметник сликарски палети со 10 боја велс.Возрасен и дете-friendly боја фах палета направени од цврсти, трајни и лесни моделирана пластична и вклучуваат палецот дупка која го прави лесен за секого да се одржи додека тоа е во употреба.Палета е погодна за десната рака и левата рака се користи.Моделирана пластична слика палета кој е за 6.6" широк и 9.1" долг и содржи 6 мали 1.4" од 0.3" длабоко надворешниот бунари кои се идеални за одржување и одделување на различни бои бои, плус четири поголем резервоар бунари кои се совршени за мешање на бои бои заедно да се создаде уникатни бои, додека сликарство.Палетата на бои може да се мијат надвор и чисти брзо, па тоа е подготвен за следната употреба.Обновливи простор за заштеда на ликовната уметност палета кои лесно можат да бидат наредени заедно со други палети, што ги прави лесен за складирање и за носење, па така, тие се идеални за преземање на било сликарство партија или забава сликарство настан.Палета е широко се користи од страна на професионални уметници, уметност, студентите, и во сликарството партии и внатре училиште училници и може да се користи со tempera, акварел, акрил и масло-базирани боја пигменти.Тоа го прави голем дар за професионални уметници, уметнички студентите и младите уметници кои се стремат.U.S.Уметноста Понудата е индустриски лидер во Уметноста Резерви, па купување на нашите производи со доверба дека ќе ви понуди 100% животно задоволство гаранција дека ако не сте задоволни со нив во секое време, ние ќе ги обезбеди целосна замена или враќање на средствата.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите