.

.

Роуз Злато Сатен Лента 1 Инчи x 25 Метри, Солидна Боја Ткаенина Лента за Подарок Завиткување, Занаети, Косата Лакови Одлуки, Венец, Свадба Партија Декорација и Шиење П?

Роуз Злато Сатен Лента 1 Инчи x 25 Метри, Солидна Боја Ткаенина Лента за Подарок Завиткување, Занаети, Косата

DEN 134.16

Износ
Во продавницата.

Применливи Сценарија - Овие прекрасни единствено еднострана сатен лента се погодни за декорација на Велигден, ноќта на Вештерките, Божиќ, денот на Благодарноста Партија, Роденден, Полот Откриваат Партија, Семејни Собири, Свадби, Show, Саем, итн.Големината и Висок квалитет на - Секое тек е 1" (≈25мм) во ширина и 25 дворот во должина.Широк Спектар на употреба - Овие панделки за занаети може да се користат под машини за шиење, везови машини, машини за плетење, па тие не се користат само за сцена изгледот, лакови за подарок завиткување, подарок кутија се врзуваат, но, исто така, DIY во убава коса бендови, коса додатоци, лак за коса Јаже, итн.Топло reminder (Потсетник) - Двата краја на намалување единствено еднострана Сатен лента треба да бидат затворени за да се спречи протриване и расклатување. 40 Светли Бои Ткаенина Сатен Лента (5 Големина Незадолжително)1).Пет Големина Опционални (Ширина) : 3/8 Инчи, 5/8 Инчи, 3/4 Инчи, 1 Инч, 1-1/2 Инчи, секој ролна лента должина е околу 25 метри.Панделки за Подарок Завиткување - Овие прекрасни мулти-боја панделки се погодни за сите видови на подарок кутија, како што свадба подароци, роденденски подароци, одмор подароци, сувенири, годишнина подароци, итн.Само издржам завршува на лента над свеќи и ќе завршиш.Материјал : 100% Полиестер Платно, Светла Боја и Луксузен Текстура Чувство.Само издржам завршува на лента над свеќи и ќе завршиш.Тие се доволно долго за да бидат врзани во лакови, и ги красат бисквити, колачи, бонбони, пакети, додадете контакт на уникатна боја.Може да се ткаени во свој уникатен булчински нараквица, деверуша wristband corsage, сувенири рака, brooch, дипломирањето лента леи, домашно милениче декорација, итн.Лента има 40 Бои : Злато, слонова коска/Беж, Црна, Бела, Сребро/Сива, Кафе, Шампањ Злато, Светло Сина, Кралска Сина/Сина, Сина, Шампањ Розова, Розова, Руменило Розова, Розово Злато, Лимон Жолта, Жолта, Нане Зелена, Маслинесто Зелена, Шума Зелена/Темно Зелена, Виолетова, Лаванда, Светло Виолетова, Црвена, Бургундија/Вино Црвено, Портокалово, Tangerine, Зелена, Светло Зелена, Светло Златна, Црвена Роза, Лубеницата Црвено, Сино Езеро, Тиркизна Сина, Небото Сино, Зелено Јаболко, Неонски Зелена, Чоколадо, Праска Розова, Виолетова, Темно Роуз.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите